close

Blog

 

Cover Image

Formy ciśnieniowe - charakterystyka i zastosowanie

Produkcja elementów metalowych jest niezwykle skomplikowanym procesem. Niezbędne są w nim wysokiej jakości maszyny i urządzenia, między innymi formy ciśnieniowe.

Więcej

Cover Image

Z czego powstają formy wtryskowe?

Formy wtryskowe to precyzyjne przyrządy, które służą do wytwarzania części z tworzyw sztucznych. Realizowane  jest to podczas procesu wtrysku - jest to technika wtryskiwania uplastycznionego tworzywa do formy, w której tworzywo zastyga, odtwarzając wiernie kształt gniazda formującego.

Więcej

Cover Image

Tłoczniki - charakterystyka i zastosowanie

Tłoczniki wykorzystuje się do precyzyjnej obróbki plastycznej materiałów metalowych, z metali nieżelaznych oraz z tworzyw sztucznych. Materiały te, aby można je poddać obrobieniu przez tłoczniki, powinny mieć stosunkowo niewielką grubość w porównaniu do pozostałych elementów – takie cechy spełniają na przykład blachy, folie, tkaniny czy tektury.

Więcej

Cover Image

Rodzaje narzędzi specjalnych

Ilość różnych operacji wykonywanych podczas przemysłowych procesów technologicznych jest trudna do wyobrażenia. Wiele z nich jest wystandaryzowanych i prowadzonych z użyciem maszyn i wyposażenia produkowanego seryjnie. Większość firm korzysta z masowo wytwarzanych urządzeń do transportu wewnętrznego, odpylania, wentylacji, chłodzenia oraz innych procesów pomocniczych.

Więcej

Cover Image

Z czego powstają wykrojniki?

Narzędzia dedykowane do obróbki plastycznej blach i folii są określane mianem tłoczników. Kategoria ta obejmuje między innymi wykrojniki przeznaczone do wykrawania części z blach w postaci arkuszy oraz pasów. W tym opisie przedstawimy główne rodzaje tych narzędzi i wyjaśnimy, z jakich materiałów są one wytwarzane.

Więcej

Cover Image

Jak powstają formy ciśnieniowe?

Dzieje odlewnictwa ciśnieniowego sięgają lat 80. XIX wieku. Dzisiaj produkty uzyskiwane przy użyciu tej technologii wykorzystywane są w branży motoryzacyjnej i elektronicznej. Korzystają z nich także producenci artykułów AGD, stolarki budowlanej oraz firmy wytwarzające dekoracje i oświetlenie. Wpis ten jest poświęcony formom używanym w procesie odlewnictwa ciśnieniowego, zwanym w skrócie formami ciśnieniowymi.

Więcej